lupa

predklasteri pani H foto 01

Paní H. » Paní H. se narodila v obci Předklášteří. Její rodiče za Rakouska-Uherska pracovali ve Vídni. Měla dva bratry a...Více...

Paní H.

Paní H. se narodila v obci Předklášteří. Její rodiče za Rakouska-Uherska pracovali ve Vídni. Paní H. měla celkem dva bratry a sestru Štefinku, která zemřela. Smrt Štefinky hluboce zasáhla celou rodinu, ztrátou dítěte velmi trpěla. Paní H. se poté, jako jediná dívka, stala miláčkem celé rodiny.

 

Vystudovala obchodní školu a začala pracovat jako přadlena v místní textilce Modetě. Postupně se vypracovala na zástupce ředitele závodu.

 

Se svým manželem měla jednoho syna Josefa. Josef současné době bydlí v Pardubicích, přesto matku občas navštěvuje. Jeho dcery  Marie a Marta, tu si paní H. obzvláště oblíbila, bydlí se svojí matkou v Praze. Marta svoji babičku často navštěvuje a je vidět, že si spolu velmi rozumí.

 

Paní H. je velmi společenská, ráda nosí pěkné, slušivé oblečení (má ráda veselé barvy) a šperky. I u nás ráda chodí ,,mezi lidi“. Má ráda legraci a její zářivý úsměv ji neopustil ani u nás v domově. Dříve ráda četla, cestovala. I když práci na zahradě příliš nemilovala, má ráda květiny, hlavně červené růže. Je věřící, chodí na bohoslužby a navštěvuje kapli.

 

Mezi její oblíbená jídla patří polévky. Sdělila nám, že celý život odmítala rybičkovou pomazánku, vnímala ji jako společensky nepřípustný pokrm.

domov lidedomov jidlodomov stolovanidomov podporadomov vse

ČALS Jihomoravský kraj CELLO   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.