lupa

predklasteri pani H foto 01

Paní H. » Paní H. se narodila v obci Předklášteří. Její rodiče za Rakouska-Uherska pracovali ve Vídni. Měla dva bratry a...Více...

Paní H.

Paní H. se narodila v obci Předklášteří. Její rodiče za Rakouska-Uherska pracovali ve Vídni. Paní H. měla celkem dva bratry a sestru Štefinku, která zemřela. Smrt Štefinky hluboce zasáhla celou rodinu, ztrátou dítěte velmi trpěla. Paní H. se poté, jako jediná dívka, stala miláčkem celé rodiny.

 

Vystudovala obchodní školu a začala pracovat jako přadlena v místní textilce Modetě. Postupně se vypracovala na zástupce ředitele závodu.

 

Se svým manželem měla jednoho syna Josefa. Josef současné době bydlí v Pardubicích, přesto matku občas navštěvuje. Jeho dcery  Marie a Marta, tu si paní H. obzvláště oblíbila, bydlí se svojí matkou v Praze. Marta svoji babičku často navštěvuje a je vidět, že si spolu velmi rozumí.

 

Paní H. je velmi společenská, ráda nosí pěkné, slušivé oblečení (má ráda veselé barvy) a šperky. I u nás ráda chodí ,,mezi lidi“. Má ráda legraci a její zářivý úsměv ji neopustil ani u nás v domově. Dříve ráda četla, cestovala. I když práci na zahradě příliš nemilovala, má ráda květiny, hlavně červené růže. Je věřící, chodí na bohoslužby a navštěvuje kapli.

 

Mezi její oblíbená jídla patří polévky. Sdělila nám, že celý život odmítala rybičkovou pomazánku, vnímala ji jako společensky nepřípustný pokrm.

klientipracovnicikomunitapodporavse lide

ČALS Jihomoravský kraj CELLO   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.