lupa

kyjov bon appetit uvod foto

Bon appetit » Program Bon appetit vychází z přesvědčení, že dobré jídlo je připravováno s ůctou k surovinám a podáváno...

Bon appetit

Program Bon appetit vychází z přesvědčení, že dobré jídlo je připravováno s úctou k surovinám a podáváno s úctou ke strávníkům. Cílem programu Bon appetit je umožnit lidem, kteří využívají služeb dlouhodobé péče, co nejpříjemnější zážitek z jídla. Snažíme se proto podporovat pracovníky zařízení dlouhodobé péče v jejich úsilí o zachování důstojnosti, identity a soběstačnosti klientů.

 

Program je založen na následujících principech:

Stolování je nejtvárnější a nejefektivnější aktivitou sloužící k posilování zdraví, kterou můžeme klientům dlouhodobé péče nabídnout.

Neschopnost dobře se najíst představuje vážnou hrozbu pro fyzické i emocionální zdraví.

Významná část běžných každodenních činností má něco společného s jídlem: s jeho přípravou, podáváním a konzumací. Zájem o jídlo trvá i v pokročilém věku a ani handicap na něm nemůže mnoho měnit. Jídlu je tudíž potřeba věnovat takovou pozornost, jaká mu jakožto jedné z nejdůležitějších lidských činností náleží.

 

Program nabízí pracovníkům následující formu podpory: facilitace budování interprofesionálního týmu v zařízení; vzdělávání a podpora pracovníkům při realizaci; výměna zkušeností, postupů, receptů apod. mezi účastníky.

 

Na realizaci programu v ČR se podílejí spolupracující organizace České alzheimerovské společnosti. Pokud máte zájem o zapojení do programu, kontaktuje Danu Hradcovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

podpora treningpodpora konzultacepodpora materialypodpora zasadypodpora vse

ČALS Jihomoravský kraj CELLO   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.