lupa

predklasteri vedeni foto 05-1

Vedení » Paní Zdeňka je klientkou domova již od roku 2008. Jejím životním zaměstnáním byla práce zdravotní... Více...

Vedení

Paní Zdeňka je klientkou domova už od roku 2008. Jejím životním zaměstnáním byla práce zdravotní sestry. V pracovním i osobním životě byla vždy rázná a měla ráda pořádek. Byla dvakrát vdaná, z manželství má jednoho syna, který ji v domově navštěvuje. Nyní je klientka imobilní, verbálně téměř nekomunikuje. Odpovídá pouze na pozdrav, a to jen někdy a někomu. Víme však, že dění kolem sebe vnímá. Pozitivně reaguje na vlídné slovo, jeho významu zvládne porozumět. Ještě před rokem patřila do skupinky strávníků stravující se výhradně mixovanou stravou. V podávání stravy jsme vyzkoušeli různé alternativy. Nedávno jsme zjistili, že při snídani si připravená sousta namazaného chleba zvládne sama vkládat do úst. 

vpred
predklasteri vedeni foto 05-2

Vedení » Zde je vidět, jak kolegyně Milena ukazuje paní Zdeňce, co pro ni má. Přidává i slovní popis... Více...

Vedení

Zde je vidět, jak kolegyně Milena ukazuje paní Zdeňce, co pro ni má. Přidává i slovní popis: říká, že drží kousek namazaného chleba. Příprava jídla, včetně porcování, probíhá po celou dobu přímo před zraky klientky.

vpredvpred
predklasteri vedeni foto 05-3

Vedení » Vidíme, jak pracovnice kousek namazaného chleba opatrně vkládá do ruky paní Zdeňky.

Vedení

Vidíme, jak pracovnice kousek namazaného chleba opatrně vkládá do ruky paní Zdeňky.

vpredvpred
predklasteri vedeni foto 05-4

Vedení » A zde se podařilo zachytit, jak si paní Zdeňka sama dala k ústům kousek namazaného chleba, který... Více...

Vedení

A zde se podařilo zachytit, jak si paní Zdeňka sama dala k ústům kousek namazaného chleba, který se chystá sníst. Musíme podotknout, že je to obrovský pokrok, jehož bylo možné dosáhnout jedině díky zavedení programu Bon appetit.

vpred

prostrediservirovanisobestacnostaktivityvse stolovani

ČALS Jihomoravský kraj CELLO   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.